F1- VC Frnacuzska

2. července 2007 v 8:32 | itchy |  my story
Tato velka cena ma nemohla viac potesit :))) vyhral Kimi Raikkonen a navyse to bola VC v mojej najoblubenejsej krajine ;)))!!!!!

A teraz kedze nemam moc casu dam sem nejaky ten strucny vycuc z f1.sk:

VC Francúzska 2007 odštartovala na suchej trati, hoci ešte doobedu v Magny Cours pršalo. Štart sa vydaril pilotom Ferrari a Kimi Räikkonen sa dostal pred Lewisa Hamiltona na druhé miesto za kolegu Felipeho Massu. Skokanom štartu bol Takuma Sato, ktorý sa dostal z posledného miesta až na šestnáste. Polepšil si aj Fernando Alonso.

Španiel sa v priebehu dvoch kôl dostal z desiatej pozície na siedmu.Hneď v úvode sa skončili preteky pre viacerých pilotov. Po kolízii vo vlásenke Adelaide skončili Jarno Trulli z Toyoty, Anthony Davidson zo Super Aguri i Tonio Liuzzi z Toro Rosso. Na posledné miesto sa po nútenej návšteve boxov prepadol Heikki Kovalainen z Renaultu.

strieborné šípy odštartovali prvú sériu boxov, keď tam v 15. kole zamieril ako prvý Hamilton a o kolo neskôr ho nasledoval aj Alonso. Vedúci Felipe Massa zamieril po palivo po prvýkrát v 19. kole a nasledovali ho Kubica s Fisichellom. Všetci špičkoví piloti si ponechali aj pre druhú fázu pretekov tvrdšiu zmes, výnimkou bol Alonso, ktorý odštartoval na mäkkších gumách. Kimi Räikkonen absolvoval svoju prvú zastávku až v 23. kole a v kvalifikácii mal teda najťažšie auto z prvej päťky. Po prvej sérii boxov sa tak zredukovala strata Räikkonena na Massu z piatich na dve sekundy.

V 23. kole zaujal Fernando Alonso, ktorý sa po vnútornej strane vozovky dostal pred Fisichellu na siedme miesto.
V 30. kole skončil veľmi kuriózne Christijan Albers. Pilot Spykeru opustil boxy po pitstope so zastrčenou palivovou hadicou v aute a krátko na to musel nedobrovoľne skončiť.
Trápenie Fernanda Alonsa za chrbtom Nicka Heidfelda skončilo v 34. kole, kedy našiel Španiel cestičku cez Nemca a prebojoval sa na piate miesto.
V 37. kole prišiel Lewis Hamilton na druhú zastávku v pretekoch a keďže si obul opäť tvrdú zmes, bolo jasné, že McLaren zvolil v jeho prípade taktiku troch pitstopov. Alonso ho nasledoval o kolo neskôr. Ferrari si naopak vybralo taktiku dvoch zastávok a tú druhú absolvoval vedúci Massa v 43. kole, Räikkonen vydržal na trati o tri kolá dlhšie. Práve táto taktika a zároveň i nevydarený prvý sektor Massu v 43. kole spôsobili, že po druhom pitstope sa na čele ocitol Kimi Räikkonen!
V 51. kole absolvoval svoj tretí pitstop Lewis Hamilton z McLarenu, zatiaľ čo väčšina ostatných pilotov absolvovala v tom čas svoju druhú zastávku.
V 57. kole sa preteky skončili aj pre druhého pilota stajne Toro Rosso. Scott Speed totiž vyletel z trate a skončil v štrkovej zóne.
V závere pretekov sa už nič zaujímavé nestalo a po jasné dvojité víťazstvo si tak došli zástupcovia Ferrari. Najlepšie kolo pretekov dosiahol v 42. kole Felipe Massa, ktorý zvládol kolo v Magny Cours za 1:16:099.
Räikkönen vo svojom 112. štarte v pretekoch formuly 1 zaznamenal 39 pódiové umiestnenie a 11. víťazstvo, druhé vo farbách Ferrari.